• Cancel
    Filter
Filter

Osmanlı Ve Avrupa Eserler Müzayedesi

Mi Müzayede Osmanlı ve Avrupa Karma Eserler Müzayedemize 05 Haziran 2022 saat 20:00'a kadar internet sitemizden ve Müzayede App aplikasyonu üzerinden pey verebilirsiniz.

20:02 itibariyle canlı mezat başlayacaktır.

Komisyon Oranı: %15  

"ÖDEME SÜRESİ MÜZAYEDE BİTİMİNDEN SONRA 5 İŞ GÜNÜDÜR."

Currency Converter:
Lot: 6 » Osmanlı

Çanakkale Rom Şişesi (Hollanda)

Detay Kısmı İçin Tıklayınız..

1915 Çanakkale Savaş'ında Anzak'ların kullandıkları, kilden mamul rom şişesi. 
Üzerinde, ‘BLANKENHEYM & NOLET SCHIEDAM’ yazılıdır. Hollanda’ nın Rotterdam şehrinde 1714 yılında kurulan bir içki fabrikası tarafından üretilmiş olup günümüze kadar tertemiz şekilde gelmiştir. Form olarak nadir ve kusursuzdur. 

Yükseklik: 31 cm.
Genişlik: 9 cm.

 

Details
Lot: 7 » Heykel

Bronze Raphael Heykel

Detay Kısmı İçin Tıklayınız..

Pierre Joseph Chardigny (1794-1866) imzalı "Raphael" (Raffaello Sanzio da Urbino)’ ya ait bronz büst. 1855 tarihli, dökümhane damgalı, kaidesi mermer. 

Yükseklik: 15 cm.
Genişlik: 8 cm.

 

Details
Lot: 8 » Madalyon

Aleksey Grigoryeviç Orlov Madalyon

1770 tarihinde Osmanlı-Rusya Savaşı sonucu basılan eşi benzeri olmayan bronz madalyon. Gümüş ve bronz olarak basılmış olup sadece savaşa katılanlara verilmiştir. Koleksiyonluk bir eserdir.


Ön Yüz: Amiral Kont Orlov'un yarım boy figürü, baş sağ tarafa dönük, önünde tüylü ve imparatorluğa ait kartal miğfer takmış şekilde, sağ omzunun üzerinde St. Andrew kurdelesi (Türk Filosunun galibi), sağ elinde ise değnek uzatılmış. 
Yazı kısmı: Rusya’ neşe ve mutluluk geldi.


Arka Yüz: İki deniz kuvvetinin göreceli konumlarının ayrıntılı bir temsilini veren, olay mahallinin etrafındaki kara ve deniz planı simgelenmiştir. 
Yazı kısmı: Çeşme 24 ve 26 Haziran 1770 The Admirality bunu kazanana şükranla sunar.

Kaynak: The British Museum


Çap: 92 mm. 
Ağırlık: 292 gr.

Details
Lot: 10 » PORSELEN

Limoges Bonbonniere

Detay Kısmı İçin Tıklayınız..

Limoges’in M.P Samie fabrikasına özel olarak ürettirdiği ve sanatçı Gotischlich imzalı Hansel ile Gretel çizimiyle süslenmiş, tamamı el yapımı porselen bonbonniere.

Yükseklik: 4 cm.
Genişlik: 18 cm.

 

Details
Lot: 11 » PORSELEN

Limoges Bonbonniere

Detay Kısmı İçin Tıklayınız..

1950’li yıllara ait, yüksek kalite ‘Rehausse Main Limoges’ damgalı dev boy bonbonniere.
Tamamı el boyama, üzeri floral desenli, sırlanmış ve çevresi altın vermey ile çevrelenmiş kusursuz sanatçı imzalı, sedef, porselen mamul Limoges bonbonniere  

Yükseklik: 9 cm.
Genişlik: 20 cm.

 

Details
Lot: 14 » PORSELEN

Enfiye Kutu

19.yy. üretimi alışılmış Limoges renklerinden uzak, aykırı yeşil mini enfiye kutusu. Üzeri Fragonard desenli, el boyama, altın vermey ile süslenmiş kusursuz çiçek motifli porselen saklama kutusu.

Jean-Honoré Fragonard, coşku ve hedonizm ile ayırt edilen bir Fransız ressam ve baskı sanatçısıydı. Ancien Régime'ın son yıllarında aktif, en üretken sanatçılardan biri olan Fragonard, 550'den fazla resim üretti.

Yükseklik: 4 cm.
Genişlik: 8 cm.

 

Details
Lot: 18 » PORSELEN

Limoges Bonbonniere

Detay Kısmı İçin Tıklayınız..

20.yy. başı İngiltere’nin porselen devi olan ROYAL CROWN DERBY figürlerinden esinlenerek, tamamı el yapımı, floral desenli ( çeşitli çiçek desenleri ) ile süslenmiş, 24 K altın vermeyli, pirinç kaide, kulp kısımları aslan figürlü, sıra dışı Limoges sunumluk.

Yükseklik: 13 cm.
Genişlik: 17 cm.

 

Details
previous
Go to Page: / 4
next